Regularność posiłków

Dostarczanie niezbędnej energii organizmowi w stałych porach jest bardzo istotnym czynnikiem skutecznego odchudzania. Dowiedz się dlaczego.

Dlaczego powinniśmy spożywać regularne posiłki?

Dostarczanie niezbędnej energii do organizmu, w stałych odstępach czasu powoduje mniejsze narażenie na tzw. wilczy głód. Przemiana materii w organizmie w normalnych warunkach, utrzymywana jest na stałym poziomie - brak tzw. dziur metabolicznych.

Spożywanie posiłku podnosi PPM (podstawową przemianę materii) przy zbilansowanej diecie o 10%  (Węglowodany podnoszą PPM o 4%,  Białka podnoszą PPM o 25% - niektóre nawet do 50%, Tłuszcze podnoszą PPM o 14%).

regularność posiłków

Ponadto spożywanie regularnych posiłków sprzyja utrzymaniu stałego poziomu glukozy we krwi, tworzy nawyk regularności - organizm przyzwyczaja się do konkretnych godzin posiłków. Regularność zapobiega magazynowaniu zbędnej energii przez organizm oraz powoduje lepsze samopoczucie.

Dodatkowe informacje na ten temat znajdziesz w dziale PYTANIA

Porady dietetyka

Woda

Woda jest najważniejszym, nieorganicznym składnikiem organizmu i największym ilościowo budulcem ciała ludzkiego. Jest również podstawowym składnikiem codziennej diety potrzebnym do utrzymania prawidłowej temperatury ciała, transportu składników odżywczych, produktów przemiany materii oraz wytwarzania energii.

więcej porad

Inspiracje kulinarne

Sałatka z buraków z jabłkiem - 79 kcal

Smaczna i łatwa w przygotowaniu sałatka, która dzięki obecności buraka i jabłka, zawiera sporo kwasu foliowego oraz witamin. To danie zapewnia zastrzyk energii na dłuższy czas.

więcej inspiracji

Sklep

Zamknij

Ta witryna wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się więcej »