Podjadanie

W trakcie stosowania diety, szczególnie w jej początkowej fazie, zdarzają się chwile słabości. Jak sobie z nimi radzić?

Jedz 5 posiłków dziennie, w regularnych odstępach czasu.

Jeśli spożywasz za mało posiłków, organizm nie otrzymuje wystarczającej ilości składników odżywczych, a do mózgu docierają informację o konieczności ich uzupełnienia. Właśnie wtedy, najczęściej wieczorem, zaczynasz mieć ochotę na produkty wysokokaloryczne (ciastka czy lody). Regularność spożywania posiłków pomoże Ci utrzymać stały poziom cukru we krwi i jednocześnie zapobiegnie odczuwaniu głodu.

Staraj się nie mieć w zasięgu ręki niezdrowych przekąsek (np. ciastek).

Bo jak mówi stare przysłowie „co z oczu, to z serca”, więc jeśli czegoś nie ma, to po to nie sięgasz, nawet w sytuacji odczuwania głodu lub stresu. Na wszelki wypadek poproś też osoby, które z tobą mieszkają, żeby trzymały swoje smakołyki poza twoim zasięgiem.

podjadanie

Wypełnij swój czas czynnościami, które pozwolą Ci trzymać myśli z dala od jedzenia


Idź na spacer, zacznij ćwiczyć, zadzwoń do przyjaciela.

Prowadź dzienniczek.

Jest mniej prawdopodobne, że sięgniesz po słodycze, wiedząc, że swoje „grzeszki” musisz potem zapisać. Podczas notowania pamiętaj, aby obok zjedzonych produktów zapisywać emocje z nimi związane. Pozwoli Ci to na zidentyfikować te, które nasilają głód.


Porady dietetyka

Błonnik

Błonnik jest ważnym elementem zdrowej, zbilansowanej diety. Dieta bogata w błonnik ma wiele korzyści zdrowotnych: pomaga w zapobieganiu chorobom serca, cukrzycy, nagłemu przyrostowi masy ciała i powstawaniu niektórych nowotworów, może też poprawić funkcjonowanie układu pokarmowego.

więcej porad

Inspiracje kulinarne

Sałatka z buraków z jabłkiem - 79 kcal

Smaczna i łatwa w przygotowaniu sałatka, która dzięki obecności buraka i jabłka, zawiera sporo kwasu foliowego oraz witamin. To danie zapewnia zastrzyk energii na dłuższy czas.

więcej inspiracji

Sklep

Zamknij

Ta witryna wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się więcej »