Żywność funkcjonalna a odchudzanie

Trudno określić, kiedy dokładnie nastała moda na zdrowy styl życia. Jedno jest pewne - trend na bycie "fit" wszystkim wychodzi na dobre. Zdrowe odżywianie, połączone ze zwiększoną aktywnością fizyczną ma zapewnić nam nie tylko piękny wygląd i wymarzone kształty, ale także dłuższe życie w optymalnej kondycji psychofizycznej.

Większość z nas pragnie idealnej sylwetki bez konieczności stosowania rygorystycznej diety. Jesteśmy coraz to bardziej wymagający wobec żywności dostępnej na rynku. Jak schudnąć nie głodząc się? Odpowiedź jest prosta - wybierając żywność funkcjonalną. Czym jest żywność funkcjonalna i jakie pełni funkcje? O tym w poniższym artykule.

Żywność funkcjonalna - żywnością XXI wieku

Nie jest tajemnicą, że aby schudnąć należy spożywać produkty o określonej wartości kalorycznej nie przekraczającej ustalonych granic. Może to być 1000, 1200 lub 1400 kalorii dziennie. Trzeba jednak uważać, aby dostarczane kalorie nie były tzw. kaloriami pustymi, a pochodziły ze zdrowych źródeł. Rekomenduje się, aby energia diety pochodziła w 25% z tłuszczów, w 55% z węglowodanów i w 20% z białek. Niestety nie zawsze udaje nam się utrzymać ten bilans. I tu z pomocą przychodzi żywność funkcjonalna, która dostarcza organizmowi określoną ilość zalecanych składników, a jednocześnie bardzo korzystnie wpływa na nasze zdrowie, samopoczucie i ułatwia kontrolę energetyczną spożywanych dań.

Co to jest żywność funkcjonalna?

Żywnosc funkcjonalna smartfoodŻywność funkcjonalna, mimo że brzmi dość obco, jest żywnością pochodzenia naturalnego. Często określa się ją jako żywność o ściśle określonej przydatności zdrowotnej. Najprościej mówiąc, żywność funkcjonalna to żywność, która poprawia stan naszego zdrowia oraz zmniejsza ryzyko niektórych chorób, jak np. otyłość. Koncepcja tego typu żywności wywodzi się z tradycji Wschodu, zgodnie z którą nie ma wyraźnej różnicy między lekiem, a pożywieniem.

Funkcje żywności określanej mianem funkcjonalnej wykazują bardzo korzystny wpływ na nasz organizm. Wpływ ten może polegać na zapobieganiu wystąpienia chorób cywilizacyjnych, jak cukrzyca, miażdżyca, nadciśnienie tętnicze i otyłość. Wpływ ten może polegać również na wzmocnieniu układu odpornościowego, poprawie samopoczucia i wspomaganiu zwalczania nadwagi. Wynika to głównie z obecności w żywności funkcjonalnej substancji bioaktywnych, wpływających korzystnie na przemiany metaboliczne, jak również bardzo dobrych fizjologicznie proporcji składników odżywczych.

Żywność funkcjonalna może odchudzać. Jeśli zdecydujemy się na taką żywność, której celem jest odchudzanie, wówczas z gotowych produktów przygotowuje się dietetyczne śniadania, obiady i kolacje. Zazwyczaj bogata gama produktów pozwala na dostosowanie diety do własnych preferencji i upodobań smakowych. Dzięki temu jemy zdrowo, dostarczamy organizmowi niezbędnych składników odżywczych, a jednocześnie chudniemy. Żywność funkcjonalna pełniąca funkcje odchudzające wspomaga odchudzanie i robi to w sposób jak najbardziej dla nas zdrowy. Po tego typu żywność może sięgać każdy z nas.

Przykładem takiej żywności są nasze produkty

w trosce o szczupłą sylwetkę i dobre samopoczucie

Żywność funkcjonalna to bardzo wygodne i szalenie pomocne rozwiązanie w walce z nadprogramowymi kilogramami. Warto jednak uważać na to, po jaką żywność sięgamy i wybierać wyłącznie sprawdzone jedzenie

Nasze produkty uznawane są za wysokiej jakości żywność funkcjonalną z kategorii produktów i diet niskokalorycznych. Powstały one w celu ułatwienia osobom odchudzającym się przygotowywanie posiłków o idealnym bilansie energetycznym.

Posiłek smartfood

Posiłki nie tylko ułatwiają kontrolę nad energetycznością spożywanych dań, ale także gwarantują optymalny poziom zaopatrzenia organizmu w witaminy oraz mikro i makroelementy.

Warto w tym miejscu podkreślić, że nasza żywność powstaje z zastosowaniem naturalnych surowców poddanych procesom suszenia powietrzem lub liofilizacji. Dzięki temu zachowują one wszystkie wartości odżywcze, są trwałe oraz spełniają wszystkie rygorystyczne normy jakościowe.

Produkty SmartFood dostępne są w sklepach sieci Rossmann na terenie całej Polski oraz w wybranych aptekach. Oferujemy je także w naszym sklepie internetowym

Porady dietetyka

Bilans energetyczny

Praktycznie każdy spożywany posiłek zawiera kalorie, które przetwarzane są przez nasz organizm na energię potrzebną do jego prawidłowego funkcjonowania. Bilans energetyczny w dużym skrócie możemy określić jako równowagę pomiędzy ilością energii dostarczonej z pożywieniem, a wydatkiem energetycznym organizmu.

więcej porad

Inspiracje kulinarne

Surówka z porem, marchewką i jabłkiem - 166 kcal

Pyszna surówka warzyw, owoców i orzechów, którą możemy przygotować o każdej porze roku ze względu na dostępność produktów. Łatwa w przygotowaniu i zaspokajająca apetyty na dłuższy czas.

więcej inspiracji

Sklep

Zamknij

Ta witryna wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się więcej »