Program efektywny Czas trwania: 10-14 dni

Program Efektywny to sposób na szybkie osiągnięcie pierwszych efektów odchudzania. Dzięki niemu zmienisz postrzeganie tego, jaką rolę w Twoim życiu odgrywa odżywianie oraz zmotywujesz się do dalszego działania. Podczas trwania programu efektywnego jesz nie głodując, czujesz się dobrze i szybko zauważasz, że jesteś na dobrej drodze do osiągnięcia założonego celu - poprawy sylwetki. To etap, w którym zrealizujesz kolejne cele i osiągniesz oczekiwany efekt.

Co zyskujesz?

 • Tracisz szybko na wadze (w tym, przede wszystkim, gubisz tkankę tłuszczową).
 • Błyskawicznie widzisz efekty, co motywuje Cię do dalszego odchudzania.
 • Odzyskujesz energię, masz jędrną i napiętą skórę, a Twoja przemiana materii przyspiesza
 • Twoje nawyki żywieniowe ulegają pozytywnej zmianie.
 • Przyzwyczajasz swój układ pokarmowy i żołądek do przyjmowania mniejszych porcji.
 • Polepsza się jakość pozostałych tkanek (mięśni, kości, serca) dzięki obecności białka o wysokiej wartości biologicznej, dobrze zbilansowanych składników odżywczych i istotnych mikroelementów.
 • Posiłki SmartFood są łatwe i szybkie w przygotowaniu zarówno w domu, jak i w pracy, dzięki czemu masz więcej czasu dla siebie.

Program

 • Obejmuje minimum 4 do 5 posiłków SmartFood dziennie, 2 porcje warzyw lub owoców uzupełnionych o małą ilość zdrowych tłuszczów (np. łyżka oliwy w sałatce).
 • Utrzymujesz dobowy bilans energetyczny w przedziale 800 - 1400 kcal w zależności od aktywności, samopoczucia i swojej determinacji.
 • Regularność przyjmowania posiłków powoduje uczucie sytości przez cały dzień.
 •  Różnorodność posiłków nie skazuje Cię na monotonną dietę. Możesz dostosować potrawy do swoich upodobań kulinarnych.

Twój dzień

 • Śniadanie

  1x Granulki z otrębów pszennych SmartFood z odłuszczonym mlekiem lub jogurtem bez cukru opcjonalnie: porcja płatków zbożowych bez dodatku cukru (5 łyżek z odtłuszczonym mlekiem lub jogurtem naturalnym)

  1x szklanka wody lub napój bez cukru

 • Drugie śniadanie

  1x koktajl SmartFood o dowolnym smaku

 • Obiad

  1x makaron SmartFood

  dowolna ilość zielonych warzyw z listy #1 i #2

 • Przekąska

  1x koktajl, zupa lub omlet SmartFood

 • Kolacja

  1x koktajl, zupa lub omlet SmartFood

  dowolna ilość warzyw z listy #1

Ważne informacje

 • Produkty SmartFood mogą być spożywane tylko przez osoby zdrowe, ponadto nie mogą być jedynym źródłem odżywiania u dzieci, osób starszych i kobiet w ciąży
 • Bardzo istotne jest spożywanie odpowiedniej ilości płynów. Pij minimum 1,5l wody dziennie.
 • Przestrzegaj dokładnie instrukcji przyrządzania posiłków. Pamiętaj o konieczności zbilansowania diety, w postaci dodatkowych porcji warzyw, owoców i zdrowych tłuszczy. Jeżeli jesteś osobą aktywną fizycznie, zwiększ ilość przyjmowanych posiłków, tak aby zbilansować zapotrzebowanie organizmu na energię. Pamiętaj, że kluczem do osiągnięcia optymalnych efektów jest utrzymanie bilansu energetycznego na odpowiednio niskim poziomie.
 • Po zakończeniu stosowania Programu Efektywnego, aby skutecznie kontynuować proces odchudzania przejdź do Programu Racjonalnego. Wszystkie napoje pij bez cukru.
 • Na początku diety dopuszczalne jest stosowanie słodzików. Nawet jeśli nie masz możliwości zjedzenia posiłków w regularnych odstępach czasu, nie jedz podwójnych porcji na kolację. Możesz to zrobić tylko w przypadku śniadania lub obiadu.

Co zrobić gdy?

 • Pojawi się nagły głód. Pojawia się głównie wtedy, gdy zaczynasz podjadać lub stosować odstępstwa od diety. Dlatego tak ważne jest nieopuszczanie posiłków i ścisłe stosowanie się do zaleceń programu. Głód może też wynikać ze zwykłej chęci jedzenia (co nie jest równoznaczne z prawdziwym głodem). W takiej sytuacji zjedz więcej warzyw z listy 1, wypij dużą szklankę wody lub sięgnij po dodatkową saszetkę Smartfood.          
 • Jeśli Twój styl życia (praca, obowiązki domowe, wyjazd) nie pozwala na zachowanie regularności stosowania programu. Pamiętaj że kluczem do osiągnięcia założonego celu jest utrzymanie przedziału bilansu energetycznego i wyrównanie nadwyżki kalorii w dniach następnych, za pomocą mniej kalorycznych posiłków lub rezygnacji z niektórych dań.
 • Jesteś na obiedzie rodzinnym lub kolacji ze znajomymi. Nie rezygnuj z okazji! Sięgnij, co najmniej 30 min przed obiadem lub kolacją, po posiłek wysokobiałkowy SmartFood (koktajl, zupę lub omlet), dzięki czemu zjesz mniejsze porcje. Jeżeli to możliwe, postaraj się zbilansować nadmiar kalorii w kolejnych dniach.
 • Zdażyło Ci się zjeść wysokokaloryczny posiłek lub przekąskę. Kluczem do uzyskania optymalnych efektów odchudzania, jest zaplanowanie zużycia energetycznego w dłuższym okresie czasu. Postaraj się w następnych dniach zmniejszyć spożycie kalorii w posiłkach, tak aby zniwelować nadwyżkę, która powstała.

A co, jeśli pojawią się?


Zaparcia

W związku ze zmniejszonym przyjmowaniem pokarmów stałych, jeśli zaniedbasz spożywanie błonnika, mogą pojawić się zaparcia. Kiedy taka sytuacja nastąpi, zacznij jeść więcej warzyw z listy 1, najlepiej gotowanych. Możesz również pić wodę bogatą w magnez. Jeśli zaparcia utrzymają się dłużej lub pojawiały się przed rozpoczęciem diety, koniecznie skonsultuj się z lekarzem.

Biegunka

Występuje najczęściej wtedy, gdy nagle zmieniamy swoje nawyki żywieniowe (np. zaczynamy jeść więcej warzyw nietolerowanych przez delikatne jelita). Czasami biegunka wynika z nietolerancji laktozy, a w bardzo rzadkich przypadkach, białka w mleku (wspomaga ono przyjmowanie pożywienia). Jeśli symptomy utrzymują się dłużej, skontaktuj się z lekarzem.

Bóle głowy


Jeśli pojawiają się sporadycznie w ciągu kilku pierwszych dni i towarzyszą im mdłości, sięgnij po dużą ilość napojów. Pamiętaj też o soleniu produktów.

Nieświeży oddech


Może być (ale nie musi) jedną z reakcji fizjologicznych pojawiających się w trakcie stosowania diety proteinowej. Obecność acetonu jest potwierdzeniem właściwego działania diety. Jeśli jednak nieświeży oddech zacznie przeszkadzać tobie i twojemu otoczeniu, zastosuj odświeżacz do jamy ustnej (ważne, aby był bez cukru).

Napięcie przedmiesiączkowe


W przypadku niektórych kobiet, może się zdarzyć, że zatrzymanie wody w organizmie przed miesiączką, ukryje spadek wagi.

Zaburzenia cyklu


Tkanka tłuszczowa utrzymuje równowagę hormonalną w organizmie kobiet. Jej zmniejszenie może tymczasowo zaburzyć cykle miesiączkowe. Zawroty głowy, zmęczenie, skurcze - wszystkie wynikają z niedoboru soli, potasu lub magnezu. Jeśli zauważysz takie symptomy, zrezygnuj tymczasowo z diety i poinformuj swojego lekarza.

Porady dietetyka

Masa startowa

szybki i racjonalny sposób na jej uzyskanie

więcej porad

Inspiracje kulinarne

Sos tzatzykowy - 122 kcal

Grecki przysmak, który teraz sami możemy przyrządzić sobie w domu. Sos jest prosty w przygotowaniu i nie wymaga żadnych wyszukanych składników. Idealnie nadaje się jako dodatek do sałatek lub dip do warzyw (skrojone w słupki ogórek, marchew).

więcej inspiracji

Sklep

Zamknij

Ta witryna wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się więcej »